Të preferuarit e mogulëve të biznesit, ndodh të jenë dhe librat më të shitur për vitin 2017. Dhurata më e bukur që mund t’i bëni vetes, jo vetëm për festat, janë 7 titujt e përzgjedhur si librat më të shitur nga Bukinist.al. Këta libra klasik por edhe bestseller të rinj, do t’ju ndihmojnë drejt rrugës suaj të suksesit.

Ja cilët janë shtatë librat më të shitur për vitin 2017 në Bukinist: (klikoni titullin e librit për ta porositur atë)

1. “Mendo dhe Bëhu i Pasur” nga Napoleon Hill

2. “7 Zakonet e Njerëzve të Suksesshëm” nga Stephen R. Covey

3. “Baba i pasur, baba i varfër 1” nga Robert Kiyosaki

4. “Zgjoni Gjigantin e Brendshëm” nga Anthony Robbins

5. “Arti për të fituar Miq dhe Pushtet” nga Dale Carnegie

6. “Origjinalët” nga Adam Grant

7. “Elon Musk” nga Ashley Vance

Për të apasionuarit e fushës së biznesit Bukinist në bashkëpunim me BusinessMag, sjell 3 sete me libra strategjik nga autori dhe folësi i njohur Brian Tracy. Për të porositur njërin nga setet klikoni këtë link : BusinessMagShop

Set me 2 libra – Suksesi në shitjet te biznesi nga Brian Tracy 

Çelësi i suksesit janë shitjet e produkteve dhe shërbimeve. Këtë sekret na e jep Brian Tracy, me dy librat e tij më të suksesshëm: “Psikologjia e shitjes” dhe “Arti i realizimit të shitjes”. Nëse e do suksesin në sipërmarrjen tënde, këto libra të tregojnë rrugën.

Set me 8 libra – Drejtimi suksesshëm i biznesit sipas Brian Tracy

Për menaxhimin, marketingun, lidershipin, neocimin, motivimin dhe kreativitetin në zhvillimin e biznesit, ka menduar Brian Tracy. Bizneset e zgjuara mendojnë për edukimin e vazhdueshëm të stafit të tyre, prandaj këto libra janë një zgjidhje e shkëlqyer.

Set me 10 libra, – Suksesi në biznes me Brian Tracy

E ku ka më mirë sesa të kesh këshilltar të biznesit tënd Brian Tracy, trajnuesi më i mirë në botë për drejtimin dhe suksesin në shitjen e produkteve dhe shërbimeve. Prandaj, bukinist iu vjen në ndihmë të gjitha sipërmarrjeve vendase, duke iu sjellë në zyrat e tyre paketën me 10 libra, të cilat duhet ti ketë me vete çdo menaxher dhe bos, në mënyrë që kompania të jetë me standarde profesionale dhe me fitim të garantuar.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.