Kanë filluar aplikimet për bursë pranë FATİH SULTAN MEHMET VAKIF UNIVERSITY për të gjithë studentët e huaj. Bursa përfshin perjudhën kohore dy vjeçare për Master dhe 4 vjet për doktoraturë.

Aplikimet përfundojnë me 26 gusht 2015.

Ndër kushtet e tjera është edhe paisja me çertifikatën e TOMER-it të cilën aplikanti e siguron vetë dhe nuk përfshihet në bursë.

Për më tepër informacion vizitoni faqen zyrtare http://iro.fsm.edu.tr/Uluslararasi-Iliskiler-Ofisi-Admissions–Graduate

Për pyetje dhe ndihmë për aplikimin na shkruani tek adresa jonë [email protected]

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.