E mërkurë, Janar 17, 2018
Ekonomi

Ekonomi

5 pika bazë marketingu që duhet t’i dini

Si të mbijetosh dhe të përballosh sfidat në një treg konkurrence. Ekziston një numër prej 40.000 produktesh vetëm në një supermarket. Shumë prej nesh nuk i dedikojmë kohë gjërave bazë të menaxhim biznesit dhe...

Bashkojuni grupit të të rinjve që punojnë për ndryshim!

A e dinit se ekziston një grup ndërkombëtar të rinjsh që punojnë për të ndryshuar botën? Disa mënyra se si mund të bëni ndryshime në shoqëri: Është shumë e lehtë t’u bashkangjitesh/bashkohesh atyre: thuaj Bismilah dhe...
- VAJADA ART NË MATERIE -

ARTIKUJT E FUNDIT

Aktivistja muslimane refuzon çmimin nga aktorja pro izraelite Gal Gadot,“Wonder Woman”

Amani Al-Khatahtbeh sapo ka fituar çmimin “Changemaker Award” - “Çmimi për Ndryshimbërësit” si vlerësim për punën e saj ndaj advokimit të bërë për femrat...

Grisja e hixhabit të një vajze, çështje dite në Kanada: reagon kryemnistri Trudeau

Policia në Toronto po heton një krim të mundshëm urrejtjeje, pasi një vajzë muslimane 11-vjeçare u sulmua nga një njeri, i cili dyshohet se...

7 librat më të shitur nga Bukinist.al

Të preferuarit e mogulëve të biznesit, ndodh të jenë dhe librat më të shitur për vitin 2017. Dhurata më e bukur që mund t’i...
error: As mos të të shkojë mendja ta kopjosh! Përmbajtja është e mbrojtur!!