E martë, Qershor 18, 2019
Uncategorized

Uncategorized

Konferenca stratetegjike: “Forumi i Liderëve të Rinjë”, Hungari

Afati  i fundit për aplikim në “Forumi i Liderëve të Rinjë”: 20 Janar 2017 Të drejtë aplikimi kanë të gjithë profesionistët e rinj (mosha 24-38 vjeçare) Vendi: 29-31 Mars 2017 në Budapest , Hungari Përshkrimi The Antall Jozsef...

Shkolla verore Podgoricë & Sarajevë 2016

Podgoricë & Sarajevë 26 Gusht-2 Shtator 2016 Thirrje për pjesmarrje Center for Advanced Studies në bashkëpunim me partnerët si Center for Personal and Professional Development, Al-Wasatiyya Center for Dialogue , dhe Center for Cross Cultural...

Shqiptarja Blerta Kamberi si shembull i integrimit

Historia e saj ka diversitet. Në njërën anë ka Islamin, religjionin e prindërve të saj, shqiptarë nga Maqedonia, ndërsa në anën tjetër Zvicrën, vendin ku ka lindur. Ajo është 20 vjeç dhe studion drejtësi...

Standardet e dyfishta të “terrorizmit”

Nga Elmaz Abinader Një tik-tak fillon, por nuk është as orë, as bombë me sahat. Nuk e dëgjojnë të gjithë, megjithatë numërimi mbrapsht ka filluar. Fillimi është shumë i saktë – dikush qëllon, një bombë shpërthen, disa...

Tiramisu me fruta

Përbërësit për 8 persona: 1 maskarpone 250 gr 3 kokrra vezë 3 lugë sheqer 2 paketa biskota për tiramisu (savoiardi)   100 gr kakao/kafe 1 gotë qumësht   500 gr luleshtydhe 1 banane 200 gr arra Pergatitja: Faza e parë: Ndahet e bardha nga e verdha e vezës....

E sigurt që CV-ja jote është në rregull?

Ke menduar ndonjëherë se ndoshta ka diçka që nuk shkon me CV tënde? A është e përshtatshme për çfarëdo lloj pune që aplikon? Hapi i parë, para se të aplikojmë për një vend pune, stazh,...
- VAJADA ART NË MATERIE -

ARTIKUJT E FUNDIT

Shfuqizohet ndalimi veshjes së burkinit në pishinat në Gjermani

Gjykata e Lartë Administrative e Gjermanisë ka shfuqizuar ndalimin e veshjes së burkinit në pishina, gjë që heq ndalimin e vendosur nga qeveria e...

Gruaja modeste e Salahut që nuk ekspozohet dhe aq: qenka shkencëtare!

Çfarë mund të jetë më e mira që një person mund të ketë? Kur vjen puna për yllin egjiptian të Liverpool-it, Muhamed Salah, duket...

Ja 10 ide dhuratash për Bajram

Fitër Bajrami dhe Kurban Bajrami janë festat e vetme që kërkojnë përkushtimin e një muslimani. Për shumë kë, Bajrami është ditëlindje, përvjetorë, dhe çdo...
error: As mos të të shkojë mendja ta kopjosh! Përmbajtja është e mbrojtur!!