Thërmoni disa lloje biskotash në një tas dhe hidhini pak kos derisa të bëhet masë kompakte. Futeni në akull dhe lëreni të paktën dy orë. Shtoni në të djath danez ose phliadelphia duke lyer sipërfaqen me të paktën dy gisht. Me anë të një mixeri përzini krem pana me kos dhe përsëri shtojani masës duke e lyer. Në një tjetër hidhni krem pana dhe recel pa tul ose marmalatë (mundësisht pa sheqer).Pasi i përziejmë, masën e përftuar shtojeni përsëri mbi cheesecake. Që të mos bashkohen përbërësit dhe shtresat të jenë të dukshme në momentin që ëmbëlsira serviret duhet që për çdo proçes, dmth për çdo masë të shtuar, të futet në akull.

Kaq e thjeshtë!

Muslimanja.com

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.