LATTE” është ekipi i rradhës që i bashkohet #TiranaInc (inkubatorit multi-universitar studentor). Ideja e tyre kërkon të sjellë një ndryshim dhe të përmirësojë cilësinë e jetës të të gjithë individëve të prekur nga diabeti në Shqipëri.

DDA (Diabetic Digital Albanian App), do të jetë një aplikacion i cili ofron shërbime dhe informacione si matja ditore e personifikuar e sheqerit në gjak, seksione informuese për fazat dhe llojet e ndryshme të diabetit, receta gatimi të përshtatshme për pacientët diabetikë, etj.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.