Shumë njerëz udhëtojnë nga e gjithë bota për në Amerikë ose e kundërta meqenëse është festë kombëtare e shoqëruar dhe me ditë pushimi. Sipas një analize të dhënash dhe sondazhi drejtuar nga  Quartz vendin e parë si dita më e zënë me fluturime dhe me më shumë fluks nëpër aeroporte është 7 gushti kur merren pushimet verore në përgjithësi. Më pas 18 dhjetori për pushimet dimërore, e diela pas Ditës së Falënderimeve etj.

Përse është e rëndësishme të dijmë fluksin e udhëtimeve? Shumë e thjeshtë: në ato dite mundësia për të gjendur vende të lira është më e pakët dhe ekzistojnë dy alternativa ose do mbetemi pa vend ose do të paguajmë çmime të kripura për të udhëtuar në klasin biznes. Njohja e fluksit të udhëtimeve na ndihmon të parashikojmë çmimet dhe biletat më të lira.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.