The Albanian Institute for International Studies (AIIS), Instituti Shqiptar i Studimeve Nderkombetare, kërkon të punësojë një Kërkues dhe Koordinator projektesh/ Researcher & Project coordinator (me banim në Tiranë)

Detyrat:

-Kërkime në zyrë dhe në terren në fusha të ndryshme (integrimi Europian, politika të jashtme, çësthje sigurie, demokratizimi etj.)
-Asistent i Drejtorit Ekzekutiv si dhe koordinator projektesh
-prezantime publike dhe në ( konferenca, tryeza të rrubullakta, konferenca për shtyp etj.)

-Përfaqësim të AIIS në forume kombëtare dhe ndërkombëtare.
– kërkime të përcaktuar nga Drejtori i përgjithshëm.

Qualities ëe are looking for:
– Studime pasuniversitare (PhD/ M.A)
– njohuri mbi metodologjitë kërkimore
– Njohuri shumë të mira të gjuhës shqipe si dhe angleze (të diplomuarit në fakultete në gjuhë angleze do të kenë përparësi)
– etikë pune dhe dëshirë për të punuar në grup
– experiencë në fusha të ngjashme
Oraret e punës: 9-5

Dërgoni CV tuaj në e-mailin acela@aiis-albania.org .

Me subjekt: Application for Researcher vacancy

Alba Cela
Deputy Director
Albanian Institute for International Studies
ëëë.aiis-albania.org

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.