Historia e Isra Altayah, nga Algjeria, ka bërë xhiron e mediave ndërkombëtare për shkak se ajo vendosi të studjojë mjeksëi për të diagnostikuar veten. Pas shumë vizitave dhe kontrolleve, asnjë mjek nuk ia zbuloi dot çfarë sëmundje kishte.

 Kështu ajo nisi të lexojë mbi 200 libra mjekësie dhe zbuloi se sëmundja e saj ishte e rrallë dhe prekte një në 20 mijë veta në botë. Ajo zbuloi gjithashtu se tani për tani nuk ka ndonjë kurë specifike për këtë lloj patologjie mirëpo të paktën Isra filloi të ketë shpresë për jetën e saj duke nisur disa trajtime specifike për të lehtësuar gjendjen. “Tani mund të filloj të mendoj përsëri për të ardhmen si të gjitha bashkëmoshataret e mia. Të paktën dola nga errësira dhe e shoh realitetin më ndryshe, më shpresëdhënës” shprehet ajo.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.