E shtunë, Gusht 24, 2019
Authors Posts by Muslimania.al

Muslimania.al

606 POSTS 0 COMMENTS
- VAJADA ART NË MATERIE -

ARTIKUJT E FUNDIT

Mësime nga gratë afgane që gërshetojnë luftën në një traditë të lashtë

Për mijëra vjet gratë e Azisë Qendrore kanë thurur qilima me modele të ndërlikuara. Por prej vitit 1979 dizajni i këtyre qilimave filloi të...

Gabimi që bëni kur tentoni të tregoheni empatikë

Nuk mund të udhëheqësh më si një robot. Empatia ka rëndësi. Definicioni i empatisë është aftësia për të kuptuar ndjenjat e dikujt tjetër. Por për...

Zhvillimi personal është domosdoshmëri, jo luks për ata që kanë kohë të lirë dhe...

Nga Anila Bashllari*  Abraham Maslow, psikolog i shquar amerikan, krijoi një skemë të nevojave të njeriut, ku vetë aktualizimi ishte në krye të piramidës. Ai...
error: As mos të të shkojë mendja ta kopjosh! Përmbajtja është e mbrojtur!!