Foundacioni i Republikës së Austrsë ofron bursa për studentët e huaj.

Data e fundit e aplikimit: 1 Mars, 2016.

Fushat e studimit: Shkenca Natyrore, Shkenca Sociale, Shkenca Teknike, Mjeksi Humane, Shkenca Shëndetësore, Agrikulturë, Art.

Niveli: Bursat ofrohen për nivelet universitare, master por dhe për kërkime shkencore.

Për më tepër informacione vizitoni faqen: http://officialchange.com/scholarships-for-international-students-in-austria-2016/#sthash.SjBBPNBW.dpuf

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.