Data e fundit e aplikimit: 1 Janar 2016

Bursa përfshinë: të gjitha shpenzimet (konvikt, sigurim shëndetësor) si dhe një sasi mujore lekësh burse

Përshkrimi:

Bursat KAUST janë bursa të dedikuara vetëm për degët në Fakultetin e Shkencave dhe Teknologjisë në Universitetin e “King Abdullah University”.

Kush mund të aplikojë?

Vetëm student të huaj (jo me vizë apo leje qendrim në Arabi)

Me certifikatë TOEFL me minimum pikësh prej 79 në IBT (Internet Based Test) ose 6.0 on në IELTS (International English Language Testing System);

Aplikmi bëhet online dhe duhen:

Letër motivimi

Curriculum vitae (CV);

Transcript-I lëndëve ose diploma

Tre letra reference

Formularin e gjeni në: http://ëëë.kaust.edu.sa/application-form-kaust.html

Për më tepër informacion na kontaktoni në [email protected]

 

 

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.