E premte, Dhjetor 4, 2020
Modë Modeste

Modë Modeste

Zbuloni cilat janë pëlhurat, ngjyrat dhe detajet e tjera për verën 2020

Nga Arsenida Rexhaj* Sa i përket ngjyrave të këshilluara nga super markat botërore të cilat kanë futur në koleksionin e tyre edhe modën modeste, tendencat për këtë verë janë: E kuqja e ndritshme , e verdha...

Vjeshta: si dhe çfarë ngjyrash të veshim?

Nga Diana Syla Të jesh në koherencë me tendencat e fundit të modës kërkon përkushtim të vazhdueshëm dhe madje shpesh herë mund të na bëjë të ndihemi të lodhur. Jetojmë në një botë plot diversitet ndaj...

Industria marramendëse e modës Islame

Rritja e numrit të një popullatë të caktuar përkon edhe me rritjen e nevojës për t'iu përgjigjur asaj materialisht. Në këtë këndvështrim, studimi i demografisë na ndihmon në parashikimin e shpenzimit të popullatës si...

ARTIKUJT E FUNDIT

Ministri danez “lëshon gojën” ndaj grave muslimane

Ministri danez provokoi zemërim në mesin e komunitetit musliman në këtë vend nordik, duke thënë se hoxhallarët dhe udhëheqësit e këtij komuniteti duhet të...

Zeinab Mohammed zë vendin e parë në fushën e Sigurisë Kibernetike

"Ndihem vërtet e nderuar dhe mirënjohëse për çmimin "Woman Cyber Security Raising Star" të  Lindjes së Mesme duke përfaqësuar dy vendet e mia të...

Pendohet Halima Aden: heq dorë nga industria e modës

Halima Aden shpreh keqardhje për përfaqësimin e hixhabit në industrinë e modës: 'Kam humbur kontaktin me vetveten”' Modelja Arden u shpreh se gjithçka nisi me...
error: As mos të të shkojë mendja ta kopjosh! Përmbajtja është e mbrojtur!!