Mariam Nour, një studente doktorature në Universitetin Aarhus në Danimarkë, ka shpikur një “unazë” të vogël për valvulat e zemrës. Kjo pajisje mund të përmirësojë qarkullimin e gjakut dhe të eliminojë nevojën për një operacion në zemër.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.