Të hënën pasdite ajo u ul zyrtarisht si udhëheqësja më e lartë e zgjedhur e qytetit të katërt më të madh të Maine

Somalia ishte në prag të luftës civile kur Deqa Dhalac u largua nga kryeqyteti Mogadishu 31 vjet më parë dhe filloi udhëtimin e saj për t’u bërë kryebashkiakja e parë somaliano-amerikan në Shtetet e Bashkuara.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.