Përfundon në urgjencë djali 2 vjeçar pasi ju nënshtrua dietës vegane, pra mungesës së konsumit të proteinave shtazore. Prindërit ja kishin filluar këtë djetë menjëherë pas ndërprerjes së gjidhënies.

Vogëlushi është shtruar në urgjencë në kushte shumë kritike dhe tani është nën kujdesjen e doktorëve të San Marinos në Belluno.  Në vitet e para të jetës kjo djetë jo vetëm që nuk është e këshillueshme por është dhe shumë e rrezikshme dhe çfarë do lloj djete që prindërit dëshirojnë për fëmijët e tyre duhet më parë të konsultohen me pediatrin.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.