Kjo është islamofobia në Indi. Studentet muslimane u përzunë nga klasa e tyre në Udupti, Karnataka. Politika e re e shkollës “detyron uniformat” dhe “ndalon hixhabin”. Ngjan shumë si Franca, apo jo?

Nga Franca në Indi, politikat që merren me gratë muslimane dhe veshjet e tyre, janë tipike të atyre vendeve të cilat islamofobia paguhet nga vetë qeveria.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.