“Sot ishte hera ime e parë që ankoroj në WFSB – Channel 3 Witness News dhe kjo shënon herën e parë që një grua me hixhab ankorohet në Connecticut!” u shpreh gazetarja Ayah Galal ne profilin e saj ne Facebook te shtunen qe kaloi.

Ayah eshte diplomuar ne Gazetari ne vitin 2018.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.