Vajza palestineze Sarah, e cila i ruajti shkrimet e saja dhe librat në momentin kur shtëpia e saj u shemb nga pushtimi izraelit në vitin 2003. Tani mban diplomë Master në Gjuhë, dhe jep leksion në një universitet prestigjioz kanadez. Shembull konkret i vajzave luftëtare

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.