Mandarina përmban minerale, vajra esenciale, magnez, kalium dhe kalcium që ndihmojnë përmirësimin e lëkurës, flokëve dhe thonjtë.

Ajo gjithashtu ndalon depozitimin e yndyrës në organet e brendshme, sidomos në mëlçi. Kjo dietë duhet të zgjasë vetëm 3 ditë, por mund t’a përsërisni këtë metodë të humbjes së peshës jo më shumë se një herë në tre javë.

Kujdes duhet të bëjnë personat që kanë probleme me sistemin gastrointestinal ose vuajnë nga reaksionet alergjike.

Menuja e përditshme :

Mëngjesi: 1 gotë qumësht i skremuar dhe 1 mandarinë.

Para dreke: 1 gotë lëng të freskët të mandarinës.

Dreka: Supë shtëpie apo supë e lehtë dhe sasinë e mandarinave që ju dëshironi.

Pasdite: 1 kos.

Për zemër: 50 g djathë dhe 1 mandarinë.

Darka: 1 filxhan supë perimesh shtëpie dhe mandarina sa të dëshironi.

Pas darke: 1 lëng frutash./

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.