Blogerja e njohur italiane ka bërë një denoncim në rrjetet sociale pasi nuk arrin të gjejë një shtëpi me qira pasi kudo që telefonon refuzojne t’ia japin shtepine pasi ka emër të huaj.

“Askush nuk më jep me qira një apartament sepse mbaj një shami dhe kam një emër të huaj, edhe pse jam italiane meqë ra fjala.

Si quhet kjo? Racizëm”. Ky është shpërthimi i Tasnim Ali, një influencer e cili ndiqet nga mbi 120,000 njerëz vetëm në Instagram, vajza e Imam della Magliana (Romë) dhe motra e Mariam Ali, kandidate për këshillin e qytetit me Demos, brenda koalicionit të qendrës së majtë.

“Unë madje duhej të hiqja foton e profilit tim nga WhatsApp, sepse ndodhi që agjentët e pasurive të paluajtshme nuk më përgjigjeshin, pasi panë që isha i veshur me shami”.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.