Laura Vanderkam është një eksperte e menaxhimit të kohës dhe ajo arriti në këtë përfundim pas një studimi me më shumë se 900 persona që punonin me orare dhe ju përgjgjën pyetjeve se si ndiheshin për oraret e tyre. Njerëzit që krijonin hapësira për të qëndruar me njerëzit e tyre të dashur ishin ata që thonin se ju dilte koha për të bërë çdo gjë.

Vanderkam thotë se ky aktivitet social ju jep ndjesinë e lirisë: një natë e kaluar duke humbur kohë në rrjetet sociale me shumë mundësi nuk do t’ju mbetet gjatë në mendje e nuk do t’ju bëj të lumtur, ndryshe nga një natë e kaluar me familjen ose me miqtë.

Vendosni prioritete në marrdhëniet tuaja!

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.