Konkurs fotografie me temën “Muslimane në 2016-n”

0

12919924_10208976759354625_7199419168206030159_n
Faqja muslimanja.com shpall konkursin e fotografisë me temën: “Musliane në 2016-n”
Konkursi synon në një potretizim sa më real dhe aktual të jetës së një muslimane në ditët e sotme. Poashtu synon krijimin e një fondi fotografik duke nxitur dhe pasqyrimin artistik të jetës së muslimaneve e pasqyruar me gjithe larmishmërinë dhe dinamikën e vet. Cila është përditshmëria që na karakterizon dhe cilat janë sfidat me të cilat përballemi më së shumti?
Elementët që do të vlerësohen më tepër janë idetë origjinale, profesionalizmi si dhe historia dhe mesazhi që fshihet pas fotos,
– Foto më e mirë do të jetë pjesë e logos së kopertinës të faqes muslimanja.com
– Gjithashtu në faqie të parë të revistës që do të dalë me rastin e një vjetorit të hapjes së faqes
– Fitueses do t’i mundësohet një abonim vjetor për konkurse të ndryshme kombëtare dhe ndërkombëtare
Për të aplikuar dërgoni fotot tuaja (maksimumi deri në 3 copë); të dhënat tuaja (emri, mbiemri, institucioni ku punoni/studjoni); të dhënat mbi foton ( kur dhe ku si dhe mesazhin që keni dashur të përcillni) në adresën info@muslimanja.com
Data e fundit për dërgimin e fotove: 20 Prill 2016
Data e shpalljes së fituesëve: 30 Prill 2016

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.