Konvertim i bujshëm në Islam i një ish-kampioneje boksi

0

Ish-boksierja kampione hollandeze Ruby Miso u shfaq me hixhab brenda një xhamie, ku ajo shpalli kalimin në Islam.

E njohur me pseudonimin “Zonja Tyson”, Ruby Miso u konvertua në Islam dhe shprehu lumturinë e saj të madhe pasi zyrtarisht tha “Shehadetin”, kredon islame se “Nuk ka zot tjetër që meriton të adhurohet veç Allahut” dhe se “Muhamedi është njeri dhe i Dërguari i Tij”.

Duke komentuar foton e saj para një xhamie në Hollandë, të cilën ajo e postoi në Instagram të hënën (16 nëntor, 2020), Ruby tha: “Jam shumë krenare që më në fund kalova zyrtarisht në Islam. Falenderoj Allahun, jam shumë i lumtur për këtë.”

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.