Njihuni me kryetaren e Drejtorisë së Qarkut në Dijarbakër, Dilek Demir, e cila në zyrën e saj, ka arritur të shpëtojë 40 vajza nga martesa e hershme në vitet e para të detyrës. Fenomen i cili është ende prezent për shkak të traditës vendase të këtij qyteti në skajin lindor të Turqisë.

Zyra e kryetares së vetme femër në qendër të Dijarbakırit është plot me njerëz që e shohin atë në media dhe vijnë për ta uruar dhe për të bërë foto.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.