Në Etiopi, më 15 gusht 2020, u mbollën 200 pemë, nisëm e cila është pjesë e një rekordi botëror të mbjelljes së 5 miliardë pemëve në 2 muaj me qëllim që Ethiopia të bëhet më e gjelbër dhe më e pastër. WHD Legacy Green u nismua nga ambasadorja për World Hijab Day, Ekram Abdu e cila mobilizojë vullnetarë dhe sponsor në mbështetje të kauzës së saj.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.