Mersiha Smailovic, këshilltare e presidentit të ri të Maqedonisë, Stevo Pendarovski

0

Në opinion janë paraqitur emrat e parë të këshilltarëve të presidentit të ri të Maqedonisë, Stevo Pendarovski. Në mesin e tyre seriozisht përmendet edhe emri i Mersiha Smailoviq, grua me mbulesë nga Shkupi, aktiviste gjatë krizës se refugjatëve, informon 1TV.

 

Ajo ka deklaruar se deri tani askush nuk e kontaktuar dhe se për shkak të pjesëmarrjes në klipin e këngës që do ta përfaqësojë Maqedonë në Eurosong ka nënshkruar kontratë se deri në përfundim të festivalit nuk do të perfshihet në aktivitete politike.

 

Si shef i kabinetit të presidentit të ri përmendet zëdhënësi aktual i qeverisë, Mile Boshnjakovski, kurse si këshilltarë përmenden edhe Viktor Dinovski dhe Ana Çupevska, transmeton Gazeta Lajm. Pjesë e kabinetit do të jetë edhr ish gazetarja Katerina Canevska Arsovska.

Mund t'ju interesoje edhe

http://muslimania.al/femrat-muslimane-ne-ballkan-kendveshtrime-mbi-legjislacionin-dhe-shfaqjen-e-lirise-se-besimit/

Këshilltar i Pendarovskit do të jetë edhe Aleksandar Spasov, kurse për monentin nuk përmendet ndonjë këshilltar shqiptar.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.