Kompania japoneze Takva.Co ka dizajnuar sexhaden e parë të xhepit për muslimanët të cilët udhëtojnë shpesh ose në përgjithësi falen jashtë shtëpisë ose në oborret e xhamive.
Sexhadaja është bërë nga Meryem Chin, një muslimane me prejardhje kinezo-singapuirane që jeton në Japoni.

Është projektuar të jetë një pajisje e bukur që nuk të zë shumë vend në xhepin apo qesen tënde.

Ajo ju mundëson që asnjëherë të mos jeni të papërgatuitur kur të filloj koha e namazit, ndërsa u jeni në udhëtim apo“The Pocket Sejadah” eshtë projektuar në tre versione, është shumë e lehtë, peshon 85g dhe më e vogël se një fletore A5.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.