Radio Begum mbush valët e transmetimit me programe për gratë, nga gratë: emisione edukative, lexime librash dhe këshillime apo konsulenca.

Nga Kabuli i kontrolluar nga talebanët, Radio Begum po transmeton zërat e grave që janë heshtur në të gjithë Afganistanin. “Ne nuk dorëzohemi,” u zotua 48-vjeçarja Hamida Aman, themeluesja e stacionit, e cila u rrit në Zvicër pasi familja e saj u largua nga Afganistani disa vjet pasi Bashkimi Sovjetik pushtoi vendin.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.