Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Duda Balje dhe bashkëpunëtorët e saj zbuluan një pllakë përkujtimore në qytetin e Pejës për nder të viktimave të gjenocidit në Srebrenica.

Përveç këtij qyteti, një pllakë përkujtimore do të zbulohet në Prizren, në Shtëpinë e Kulturës boshnjake.

“Unë jam shumë krenare që Kuvendi i Kosovës votoi për rezolutën mbi gjenocidin në Srebrenica dhe unë jam mirënjohës ndaj kolegëve të mi deputetë që votuan,” tha Balje.

“Ne po bëjmë gjëra të mira që mbeten! Shumë falënderime për të gjithë njerëzit e mirë,” tha Balje.

Më 7 korrik 2021, Kuvendi i Kosovës miratoi Rezolutën mbi gjenocidin serb në Srebrenica. /tesheshi.com/

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.