Njihuni me Maria Arshad, Kryetaren e Departamentit të Produkteve në LaunchGood dhe së fundmi  anëtare e Këshillit të Teknologjisë Forbes. Maria drejton një ekip të Menaxherëve të Produkteve, Inxhinierëve, Profesionistëve të të Dhënave, Projektuesve dhe studiuesve të UX për të ndërtuar produkte të përdorshme nga një milion përdorues të cilët kanë ndihmuar në mbledhjen e fondeve pre gati 100 milion dollarë dhe ajo shpjegon pse është e rëndësishme të ketë diversitet dhe përfshirje të grave në industrinë e teknologjisë.

“Eshtë me të vërtetë e rëndësishme që këto produkte të sillen nga një perspektivë grashë në mënyrë që këto produkte të jenë të përshtatshme për të gjithë dhe të arritshme nga të gjithë.” shprehet ajo.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.