Njihuni me Mariam Afifi, vajza alfa e cila buzëqesh ndërsa arrestohet nga forcat izraelite.

“Po, ç’bëra unë? Përse po më arrestoni? Vetëm se mbrojta një vajzë e cila po rrihej nga ju? Vetëm se po mbroj njerëzit të cilët po i përzeni nga shtëpitë e tyre? Si ndihesh ti? Unë  e dij që je një qenie njerëzore dhe me siguri ke dhe familje dhe fëmijë… Dëshiron që fëmijët e tu të rriten në anën e zullumqarëve? Këtë doje dhe ti kur ishe i vogël, të rriteshe duke ditur që je në anën e gabuar, në anën e uzurpatorit? Kur ishe i vogël, dhe kishe ëndrra të mëdha..ëndërroje të ishe në anën e gabuar, në anën e uzurpatorëve?” iu drejtua ajo policit izrealit i cili po e mbikqyrte teksa po e mbanin nën pranga.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.