Në një enë grijmë patatet e ziera, shtojmë pak bukë të coptëzuar ose galeta; djath kacckavall të grirë pastaj shtojmë majdanoz, vezë dhe erëza sipas dëshirës si psh  kripë, piper të zi dhe të kuq. E përziejmë masën e përftuar. E lëm në frigorifer për rreth dy orë. E nxjerrim dhe fillojmë ta formësojmë sicc veprojmë dhe me qoftet pak a shumë. Masën e formësuar e ngjyejmë në galeta dhe pastaj e skuqim. Për të evituar thithjen e vajit mund të vendosen në një tavë dhe të piqen në furrë.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.