Miss Puerto Rico 2015 është përzën nga konkurimi pasi ka publikuar një sërë postimesh kundër muslimanëve në Twitter.

Tashmë mesazhet janë hequr  dhe Velez ka kërkuar falje.

CNN ka mundur të bëj foto-ekrani faqes së saj të Twitter-it dhe ndër mesazhet e ndryshme thuhej” Muslimanët përdorin kushtetutën tonë për të tmerruar Amerikën dhe për të mbjellur pika karburanti kudo.”; “ Nuk mund të bëhet asnjë lloj krahasimi mes hebrenjve dhe të  krishterëve me muslimanët. As njëra palë as tjetra nuk përmbajnë axhenda të frikshme siç kanë muslimanët në librat e tyre.” (??!!)

Tashmë mesazhet janë hequr  dhe Velez ka kërkuar falje.

Muslimanja.com

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.