Australia publikon pullë postare, të realizuar nga artisti Robert Elliott, në shenjë nderimi të kontributit të madh të mjekëve dhe teknikëve medicinal në luftën e tyre kundër COVID 19 dhe në rend të parë vërehet një mjeke muslimane me hixhab. Në pullat e tjera mund të vërehen përfaqësim i barabartë meshkuj/femra; njerëz me ngjyrë të nacionaliteteve të ndryshme dhe nga sektorë të ndryshëm.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.