Mohsin e ka cilësuar emërimin “si një nder të madh” që i është bërë asaj, dhe ka shtuar: “Unë jam thellësisht e përkushtuar për të përmbushur misionin tonë kryesor për të zbatuar me besnikëri ligjin dhe për të kërkuar drejtësi për të gjithë”.

Detyrën e re 52-vjeçarja Mohsin do të fillojë ta ushtrojë më 1 shkurt. Që nga viti 2020 ajo punon në sektorin e drejtësisë, përfshi edhe detyrat e prokurores federale në Nju-Xhersi dhe Nju-Jork. Ndërsa nga viti 2018 e këtej ajo ka qenë zëvendësja kryesore në prokurorinë federale të Miçiganit.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.