Revista amerikane e biznesit, Forbes, ka publikuar listën e saj vjetore të 18-të të grave më të fuqishme për vitin 2021.

Për herë të parë në një dekadë, lista krenohet me një numër të ri grashë dhe përfshin 40 CEO, 19 lidere botërorë dhe 14 miliardere, me një vlerë kolektive 167.1 miliardë dollarë.

Në këtë list është edhe Samia Suluhu Hassan, 61 vjeçe, presidentja aktuale e Tanzanisë, e para grua që betohet në postin e presidentes së shtetit me rreth 60 milionë banorë në lindje të Afrikës.

Mund t’ju interesoje edhe artikulli:

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.