GLOBAL ENTREPRENEURSHIP SUMMIT 2016

Duke bashkuar sipërmarrësit e ndryshëm nga e gjithë bota u japim atyre mundësinë të shpalosin aftësitë e tyre për të ndryshuar botën.

E ku më mirë se të mblidhesh në Silicon Valley, vendi ku kanë korrur sukses qindra e mijëra firma me famë botërore.  Me pjesmarrje të presidentit Obama, këtë vit, për të 7 herë radhazi organizohet Samiti botëror i Sipërmarrësve të rinj.

Sumiti do të mbahet në datat 23-24 Qershor 2016.

Aplikimi skadon më datë 15 shkurt, 2016 dhe është i hapur për të gjithë sipërmarrësit nga e gjithë bota.

Kujdes!!! Lejohet vetëm një pjesmarrës për firëm, kompani, biznes.

Pjesmarrja është falas do të rimbursohen gjithashtu shpenzimet për vizë dhe për udhëtimin.

Për pyetje të mëtejshme kontaktoni: GESAppQuestions@state.gov.

Aplikoni në linkun: http://www.ges2016.org/apply

 

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.