Selma Mekiç, artiste dhe biznesmene, është një nga gratë të mbuluara më me influencë në Serbi.

Ajo iu drejtua së fundi publikut serb në TV Prva, duke thënë se liria e të jetuarit dhe fjalës është një gjë jashtëzakonisht e rëndësishme.

Ajo beson se tradicionalja dhe modernja mund të jenë një kombinim perfekt, por shprehet se vazhdimisht ndeshet me mendime dhe pengesa negative prej hixhabit, të cilin e mban që kur ishte 15 vjeçe.

“Kufijtë janë në kokë, jo në tokë. Unë gjithmonë them, ok, unë mbaj hixhab në kokë, a mund të kalojmë në dialog,” u shpreh Mekiç. 

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.