Thirrje për pjesmarrje

Data e fundit e aplikimit: 10 korrik 2015

Aplikant : të diplomuar, student të masterit, student të doktoraturës.

Data dhe vendodhje:  20-27 korrik 2015, Shkup

Përshkrimi:
Foundation Center of Islamic Civilization (Qendra e Fondacionit e Qytetërimit Islam) në Shkup organizon shkollën verorë me tëmën: “Interpretime alternative të modernitetit ballkanas”. Qëllimi i këtij aktiviteti është të bashkojë student dhe akademikë nga Ballkani dhe jashtë tij. Në datat 20-24 korrik do të diskutohen temat si: shtet-kombi; kozmopolitanizmi dhe feja. Ndërsa në datat 24-26 korrik është parashikuar një tur në Maqedoni nëpër muze dhe monumente historike.

Aktiviteti do të jetë në Anglisht.
Ligjëruesit

 • Ziauddin Sardar – UK
  •    Santiago Slabodsky – USA
  •    Victoria Fontan – Francë
  •    Parvez Manzoor – Suedi
  •    Hysamedin Feraj – Shqipëri
  •    Enis Sulstarova – Shqipëri
  •    Adnan Tekşen – Turqi
  •    Abdülhamit Kırmızı – Turqi

Pagesa: qëndrimi, ushqimi dhe ekspeditat në Maqedoni janë të paguara nga organizuesit. Pjesmarrësit duhet të paguajnë biletën e tyre të udhëtimit.

Për më tepër informacion dhe për të shkarkuar formularin e aplikimit vizitoni faqen zyrtare:http: //www.focic.org.mk/article/Skopje-Summer-School-2015.html

 

ose kontaktoni: f[email protected]

 

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.