Inxhinierja nga Kuvajti dhe shpikësia ndërkombëtare Jenan Al-Shehab anulon zyrtarisht pjesëmarrjen e saj në “Expo Dubai” pasi u publikua një reklamë në llogarinë e ekspozitës me moton “Le të festojmë me Izraelin”.

Llogaria e ekspozitës në Instagram kishte postuar një fotografi të pavijonit izraelit në një histori, duke shkruar “Le të festojmë me Izraelin”. Duke përdorur të njëjtin rrëfim, Shehab ka shtuar frazën “Dhe Unfollow”, duke vënë në dukje se ka njoftuar tërheqjen e saj nga eventi.

Janan Al-Shehab është një inxhiniere dhe shpikëse e shquar e cila ka fituar disa medalje në aktivitete ndërkombëtare për shpikjet e saj.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.