Këngëtarja e irlandeze, Sinedad O’Connor, ka bërë mbrëmë paraqitjen e saj të parë si këngëtare prej se u konvertua në besimin islam.

Këngëtarja e njohur për hitin Nothing Compares to You e risolli atë pa komplekse, teksa mbante veshur një fustan modest të kombinuar me shaminë islame.

Këngëtarja 52-vjeçare ishte e ftuar në ‘RTE One’s The Late Late Show’ në Dublin, ku u pa me me djalin e saj Shane Lunny. Ndërkohë, pas konvertimit në Islam, Sinead ndërroi edhe emrin dhe tashmë preferon te thirret Shuhada Davitt.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.