Një prind kalon mesatarisht rreth 7 miliardë orë i shtrirë në errësirë duke pritur që fëmijën ta zërë gjumi. Në disa raste mund të duket humbje kohe dhe frustrim të presësh mirëpo dobitë janë shumë herë më të mëdha. Mjafton të ndryshoni këndvështrimin tuaj: të shtrihesh me një libër për të lexuar, telefon për të mbikqyrur mesazhet apo postën elektronike nuk është humbje kohe por një kohë e dedikuar vetes.

Studime të ndryshme kanë treguar se sa më shumë kohë së bashku dhe sa më shumë të lidhur që janë fëmijët me prindërit  aq më shumë vetbesim fitojnë dhe aq më shumë të pavarur bëhen.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.