Gazetarja afgane dhe aktivistja për të drejtat e grave Malalai Maiwand u qëllua nga një person i  armatosur i paidentifikuar në Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut. Vrasja e saj ka ndodhur brenda një taksie ku mbeti e vrarë ajo bashkë me shoferin. Vdekja e saj shënon gazetarin 3 të vrarë brenda këtij muaji dhe të 43-të për këtë vit.

 

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.