“Në fenë islame kam gjetur paqen”

Aktorja e famëshme nga India e Jugore, Monika Rekha Maruthiraj kete viti ka pranuar publikisht Islamin të cilën e ajo vet e ka njoftuar në një konferencë për shtyp. Monica karrierën e saj si aktore e ka filluar që nga fëmijëria në Tamil dhe ka luajtur në 70 filma. Ajo tha se edhe pse ka fillluar ngadalë të pranojë mësimet e Islamit pas vitit 2010. Ka vendosur vetëm tani për të shpallur publikisht konvertimin e saj në Islam, për t’i shmangur ofertat për rolet në filmat.

LEAVE A REPLY

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.